Okná vyrobené z borovicového dreva alebo dreva meranti v systéme Softline (68, 78, 88 mm) sa vyznačujú moderným a estetickým vzhľadom. Tvorí ich  pekná forma zaobleného profilu s hladkou a lesklou plochou. Dokonalú kvalitu a odolnosť proti deformáciám okien zhotovených v systéme Softline zaručujú trojvrstvové lepené hranoly vysušené na zodpovedajúcu vlhkosť.  Životnosť okien je predĺžená impregnáciou a základným podkladovým náterom. Spodné časti rámov a krídel sú vybavené hliníkovými odkvapnicami.  Konzervácia drevených okien je veľmi ľahká a netrvá dlhšie než ich čistenie.

Rez profilom

 1. Možnosť použitia širokej škály sklenených skladieb
 2. Profilovaná zasklievacia lišta
 3. Vrstvový lepený hranol zaručuje stabilitu konštrukcie.
 4. Podfrézovanie rámu pre vnútorný profil
 5. Termoodkvapnica uľahčujúca odvod vody
 6. Hliníková lišta chráni drevo pred UV lúčmi a vodou stekajúcou po skle.
 7. Ekologický lak, s podkladom a impregnáciou proti pliesňam a škodcom.
 8. Obvodové tesnenie

Výhody profilu

 • Dokonalá estetika je zaručená vďaka profilovanej zasklievacej lište, podfrézovaniurámu pre vnútorný profil a použitiu termoodkvapnice, ktorá uľahčuje odtok vody.
 • Trvanlivosť vrstvy je zabezpečená hliníkovou lištou, ktorá chráni drevo pred UV žiarením a vodou stekajúcu po skle v najcitlivejších bodoch okien/dverí.
 • Trvanlivosť a stabilita konštrukcie vďaka ekologickému náteru s podkladovou vrstvou a impregnáciou proti škodcom a pliesňam a tiež trojvrstvové lepené hranoly vysušené na zodpovedajúcu vlhkosť. Preto okná nepodliehajú priehybom ani prasknutiam.
 • Najvyššia kvalita je zaručená použitím najlepších komponentov a vyselektovaného dreva pri výrobe.
 • Ekológia – okná sú vyrobené z prírodného materiálu a boli ocenené vyznamenaním Zielona Marka 2010 (Zelená značka 2010) za svoje nadštandardné vlastnosti a ekologický rozmer.
 • Veľmi dobre izolačné parametre.

Farebné prevedenie

Široká škála farieb (celá paleta RAL a luxury zvýrazňujúce štruktúru dreva) umožňuje splniť individuálne požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov. Všetky povrchové úpravy sú šetrné k životnému prostrediu.

Sklá

Každé drevené okno je v štandardnom prevedení vybavené jednokomorovým dvojitým zasklením.
Štandardné zasklenie tvoria sklá typu float s hrúbkou 4 mm, distančný rámček so šírkou 16 mm a sklá typu termofloat s mäkkou povrchovou vrstvou, s hrúbkou 4 mmPriestor medzi sklami je vyplnený plynom, argónom, za účelom získania čo najnižšieho koeficientu prestupu tepla.

Štandardná skladba skiel má zvýšené termoizolačné vlastnosti s koeficientom prestupu tepla: U=1,0 podľa normy EN-674.

V rámci politiky firmy, ktorá smeruje k plnej individualizácii ponuky a jej prispôsobeniu k potrebám a preferenciám zákazníkov umožňuje výber inej skladby skiel, ktorá bude zodpovedať požiadavkám zákazníka a bude zabezpečovať ešte lepšiu ochranu proti vlámaniu, hluku a priemernému slnečnému svitu.

Kovanie

Všetky druhy okien vyrobených systémom Softline sú vybavené štandardným obvodovým kovaním firmy MACO.
Podľa druhu kovania môžeme rozdeliť okná na:
Okná s funkciou U (sklopné) – základnou funkciou tohto typu okna v štandardnom prevedení je vyklápanie. Existuje možnosť vybaviť na zákazku okná dodatočnou poistkou proti vypáčeniu okna.
Okná s funkciou R (otváravé) – základnou funkciou tohto typu okna v štandardnom prevedení je otváranie. Navyše, okná s R funkciou sú vybavené zdvíhačom krídla, ktorý uľahčuje plné uzatvorenie krídla. Kľučky okien sú zaistené proti nesprávnemu pootočeniu pri manipulácii a tým aj proti nesprávnemu odisteniu krídla z kovania. Tým ovplyvňuje komfort obsluhy okien. Sú aj vybavené jedným bezpečnostným uzáverom proti vypáčeniu vyklopeného okna.
Okná s funkciou RU (otváravo – výklopné) – základnou funkciou tohto typu okna v štandardnom prevedení je možnosť otvárania a vyklápania. Okná s funkciou RU (– Otváravo – výklopné majú najnovšie riešenie, tzv. mikroventiláciu, ktorá pôsobí netesnosť okna o od 10 do 13 mm a vďaka tomu umožňuje rýchlejšiu výmenu vzduchu. Majú tiež zdvíhač krídla, ktorý uľahčuje plné uzatvorenie krídla. Kľučky okien sú zaistené proti nesprávnemu pootočeniu pri manipulácii a tým aj proti nesprávnemu odisteniu krídla z kovania. Tým ovplyvňuje komfort obsluhy okien. Sú aj vybavené jedným bezpečnostným uzáverom proti vypáčeniu vyklopeného okna.