Moderný hliníkovo-drevený systém DUOLINE je výsledkom inovačných riešení, ktorý ponúka dokonalé spojenie trvácnosti hliníka a estetiky dreva.
Kombinácia hliník – drevo spĺňa nie len prísne požiadavky nízkonergetického a pasívneho staviteľstva, ale je tiež odpoveďou na súčasné očakávania Zákazníkov v oblasti moderných stolárskych výrobkov.
Vonkajší hliníkový plášť, odolný voči poveternostným vplyvom a vhodný spojovací systém zosilňuje stabilitu okna a zlepšuje jeho statické paramtre ako aj zvukotesnosť a energetickú účinnosť.
DUOLINE je charakteristický klasickými, ostrými hranami hliníkového profilu, ktorý je prejavom moderného dizajnu a najnovších architektonických trendov. Možnosť výberu drevených profilov hrúbky 68mm, 78mm alebo 88mm ponúka dokonalé možnosti vytváranie veľkého množstva konštrukčných riešení.
Systém ponúka bohatý výber z hľadiska tvarov (od obdĺžnikov, cez lichobežníky, oblúky či kruhy až po iné neštandardné tvary) a možnosť ľubovoľnej farebnej kombinácie. Vnútorná časť okna môže byť vyrobená z borovicového dreva alebo dreva meranti a natretá krycími (paleta RAL) alebo priehľadnými farbami. Vonkajšia strana okna vo forme hliníkového plášťu môže byť natretá jednou z bohatej palety farieb RAL.

Rez profilom

 1. Drevený profil vyrobený z borovicového dreva alebo dreva meranti s hrúbkou 68mm, 78mm a 88 mm. Rám a krídlo je vyrobené z lepeného troj alebo štvorvrstvového dreva (v závislosti na možnostiach dreveného profilu) + hliníkové opláštenie z vonka – impregnácia v ďalšom procese a lakované vo vode rozpustnými krycími alebo priehľadnými farbami, hliník natieraný práškovo.
 2. Štandardne 2 tesnenia TPE
 3. Ponúkaný tvar hliníkového opláštenia zvyšuje pevnosť profilu a zaručuje atraktívny dizajn, a v kombinácií s drevom zaisťuje zároveň vhodnú tepelnú izoláciu za všetkých poveternostných podmienok. Systém je vybavený hliníkovým opláštením Mira Contour
 4. Zasklenie – štandardne jednokomorové zasklenie 4/16/4; na želanie Zákazníka je dostupné zasklenie s maximálne štyrmi sklami

Výhody profilu

 • Vysoká energetická účinnosť na úrovni 0,79 W/(m2*K)*
 • Elegancia a moderný vzhľad vďaka vysoko kvalitným dreveným a hliníkovým profilom
 • Vysoká úroveň bezpečnosti, vďaka stabilite hliníkového profilu v kombinácií s vysoko kvalitným kovaním Maco
 • Trvácnosť výrobku vďaka masívnej dreveno-hliníkovej konštrukcii
 • Veľké možnosti farebného dotvárania priestoru vďaka širokej škále farieb hliníka a dreva.
 • Vysoká kvalita vďaka najlepším komponentom a použitiu iba vybraného dreva vo výrobe
 • Skvelá zvukotesnosť

Farebné prevedenie

Farebná paleta hliníkových povrchov
(180 farieb podľa palety RAL)

 

 

 

Drevených povrchov
Široká škála farieb (celá paleta RAL a luxury zvýrazňujúce štruktúru dreva) umožňuje splniť individuálne požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov. Všetky povrchové úpravy sú šetrné k životnému prostrediu.

 

Sklá

Okno so systémom DUOLINE je vybavené jednokomorovým zasklením. Štandardné zasklenie pozostáva zo skla typu float hrúbky 4mm, dištančného rámčeka širokého 16mm a skla s mäkkým povrchom typu termofloat hrúbky 4mm, pričom priestor medzi sklami je kvôli lepšiemu koeficientu prestupu tepla vyplnený plynom – argónom.

Zasklenie 4/16/4 má zvýšené termoizolačné vlastnosti s koeficientom prestupu tepla:
Ug = 1,0 W/(m2K) podľa skúšobnej metódy PN-EN 674
Ug = 1,1 W/(m2K) podľa skúšobnej metódy PN-EN 673

Okrem toho máte možnosť individuálneho výberu vhodných, iných skiel tak, aby ste ešte viac zdokonalili ochranu proti vlámaniu, hluku, alebo nadmernému slnečnému žiareniu. Spoločnosť ponúka možnosť výmeny skiel na sklá typu napr. float, stopsol, reflektofloat, ornament, bezpečnostné, proti vlámaniu.

Kovanie

Systém je vybavený moderným kovaním Maco Multi Matic KS líšiaci sa vyspelým bezpečnostným systémom spojeným s osadením čapov proti vlámaniu po celom obvode.
Kovanie MACO zaručuje stabilitu a vysokú úroveň bezpečnosti výrobkov ako aj nadpriemernú funkčnosť. Kovanie je štandardne vybavené aj mikroventiláciou v ráme a blokádou proti nesprávnej polohe kľučky a zdvíhač krídla, vďaka ktorému sa dá krídlo zdvihnúť bez použitia sily a dokonca aj ťažké krídla sa zatvárajú ľahko.