MB-45 je moderný hliníkový systém určený k výrobe konštrukcií nevyžadujúcich termickú izoláciu; vnútorných a vonkajších stavieb napr.: deliacich priečok , okien a dverí; vrátane dverí posuvných a automatických výkladných skríň, pokladničných boxov, vitrín priestranných konštrukcií a pod.
Konštrukčná hĺbka profilov je: 45 mm (rám), 54 mm (krídlo) a dverí (príslušne): 45 mm a 45 mm. Takéto hĺbky profilov krídla a rámu umožňujú po zatvorení získať efekt jednej roviny zvonku – pre okná a v prípade dverí efekt dyhovanej roviny krídla a rámu.
Charakteristickou vlastnosťou systému je jeho prepojenie s okenno-dverovým systémom MB-70.
Systém dovoľuje použitie skladieb skiel s hrúbkou pre krídla (skiel) od 6 mm do 34 mm a pre pevné okná od 6 mm do 24 mm.

Rez profilom

  1. Tesnenie pri skle zabezpečuje nepriepustnosť spojenia skiel a krídla, zabraňuje preniknutiu vlhkosti do vnútra okennej konštrukcie.
  2. Profil rámu a krídla dovoľuje vykonať architektonické vnútorné a vonkajšie elementy, ktoré nevyžadujú termoizoláciu.
  3. Skladba skiel do 50 mm s priestorom medzi sklami od 6 mm do 26 mm. Vnútorné tesnenie zabraňuje infiltráciu vody do vnútra konštrukcie okna.
  4. Vnútorné tesnenie zabraňuje infiltráciu vody do vnútra konštrukcie okna.

Výhody profilu

Konštrukčná hĺbka okien je: 45 mm. Konštrukčná hĺbka profilov okna predstavuje: 45 mm (rám) a 54 mm (krídlo). Takéto hĺbky profilov krídla a rámu umožňujú zvonku po zatvorení získať efekt jednej roviny. Tvar profilov dovoľuje získať subtilné a pevné konštrukcie okien.

Vzory:

  • možnosť použitia každého druhu skla, skladieb skiel v rozmedzí hrúbky až do 26 mm
  • bohatý farebný rozsah náterov podľa palety RAL
  • možnosť ohnutia hliníkových profilov do luku.

Tesnosť

  • tesnenie zo syntetického kaučuku EPDM
  • efektívny systém odvedenia vody a ventilácie

Farby hliníku (180 farieb podľa palety RAL)

Sklá

Štandardné zasklenie v systéme MB-45 tvoria sklá typu float s hrúbkou 4 mm, distančný rámček so šírkou 16 mm a sklá typu termofloat s mäkkou povrchovou vrstvou s hrúbkou 4 mm. Priestor medzi sklami je vyplnený plynom, argónom za účelom získania čo najnižšieho koeficientu prestupu tepla.
Štandardná skladba skiel v systéme MB-45 má zväčšené termoizolačné vlastnosti s koeficientom prestupu tepla: U=1,0 podľa normy EN-674.
Navyše existuje možnosť individuálne vybrať inú, vhodnú skladbu skiel, ktorá bude zabezpečovať dokonalejšiu ochranu proti vlámaniu, hluku či nadmernému slnečnému svitu.

Kovanie

Všetky druhy skiel a dverí sú vyrobené na základe hliníkových profilov a sú v štandardnom prevedení vybavené obvodovým kovaním firmy MACO a zámkami firmy KARO.

Podľa druhu kovania môžeme rozdeliť okná na:
Okná s funkciou U (výklopné) – základnou funkciou toho typu okna v štandardnom prevedení je vyklápanie.<0}
Okná s funkciou R (otváravé) – základnou funkciou toho typu okna v štandardnom prevedení je otváranie.
Okná s funkciou RU (otváravo – výklopné) – základnou funkciou toho typu okna v štandardnom prevedení je možnosť otvárania a vyklápania.