MB-70 je moderným hliníkovým systémom, ktorý sa hodí na rôzne typy architektonických elementov, ktoré nevyžadujú termoizoláciu, vnútorné a vonkajšie stavby, napr.rôzne druhy deliacich priečok , okien a dverí, vrátane dverí posuvných; automatických výkladných skríň;pokladničných boxov; vitrín; priestranných konštrukcií.
Profily systému majú trojkomorovou konštrukciu.

Konštrukčná hĺbka profilov je: 70 mm (rám), 79 mm (krídlo), a dverí (príslušne): 70 mm a 70 mm. Takéto hĺbky profilov krídla a rámu umožňujú (dávajú) po zatvorení získať efekt jednej roviny zvonku – pre okná a v prípade dverí efekt dyhovanej roviny krídla a rámu. Tvar profilov dovoľuje získať štíhle a pevné konštrukcie okien a dverí.

Výhody profilu

Systém MB-70 sa vyznačuje nízkym koeficientom prestupu tepla U, vďaka použitiu špeciálne navrhnutých tepelných oddeľovačov a tesnení. Má to veľký význam v dobe stále väčších požiadaviek v oblasti úspor energie a ochrany životného prostredia. Koeficient Uf pre konštrukcie systému MB-70 v závislosti od použitých profilov a doplnkov predstavuje od 1,5 do 2,39 W/m2K. V systéme boli použité profilované tepelné oddeľovače v tvare „omega“ so šírkou 34 mm (okná), alebo 24 mm (dvere), vyrobené z polyamidu vystuženého sklenenými vláknami.

Ponúkaný tvar oddeľovačov zväčší tuhosť profilov v porovnaní s plochými oddeľovačmi a uľahčuje odvodňovanie profilov, čo zabezpečuje správnu tepelnú izoláciu vo všetkých  atmosférických podmienkach. Tepelné oddeľovače použité v oknách majú doplnkové utesnenia na spoji profilov a oddeľovača a tiež výstupy deliace komoru na tri časti medzi vonkajšími a vnútornými hliníkovými profilmi.

Tesnosť je zabezpečená vďaka použitiu špeciálnych tesnení z dvojkomponentového syntetického kaučuku EPDM: pevného a ľahčeného, ktorý zabezpečuje odolnosť proti starnutiu počas dlhoročného používania a tiež veľmi dobrú tepelnú izoláciu. MB-70 je prvým systémom, v ktorom je  tesnenie vyrobené z tohto druhu materiálu. Systém dovoľuje použitie skladieb skiel pre krídla okien s hrúbkou skiel od 21 mm do 57 mm a je určený pre pevné okná a krídla dverí od 12 mm do 48 mm. Taký široký rozsah hrúbokvýplne zabezpečuje možnosť použitia všetkých štandardných aj neštandardných typov skiel. Veľký výber farieb v štandardnom prevedení uspokoja potreby aj tých najnáročnejších zákazníkov. Farby sú aplikované metódou práškového lakovania alebo anodovania.

Farebné prevedenie

Farby hliníka (180 farieb podľa palety RAL)

Sklá

Štandardné zasklenie tvoria sklá typu float s hrúbkou 4 mm, distančný rámček so šírkou 16 mm a sklá typu termofloat s mäkkou povrchovou vrstvou, s hrúbkou 4 mm. Priestor medzi sklami je vyplnený plynom, argónomza účelom získania čo najnižšieho koeficientu prestupu tepla. Štandardná skladba skiel má zväčšené termoizolačné vlastnosti s koeficientom prestupu tepla: U=1,0 podľa normy EN-674.
Navyše existuje možnosť si individuálne vybrať inú, vhodnú skladbu skiel, ktorá bude zabezpečovať dokonalejšiu ochranu proti vlámaniu, hluku či nadmernému slnečnému svitu.

Kovanie

Všetky druhy skiel a dverí sú vyrobené na základe hliníkových profilov a sú v štandardnom prevedení vybavené obvodovým kovaním firmy MACO a zámkami firmy KARO.

Podľa druhu kovania môžeme rozdeliť okná na:
Okná s funkciou U (sklopné) – základnou funkciou toho typu okna v štandardnom prevedení je vyklápanie.
Okná s funkciou R (otváravé) – základnou funkciou toho typu okna v štandardnom prevedení je otváranie.
Okná s funkciou RU (otváravo – výklopné) – základnou funkciou toho typu okna v štandardnom prevedení je možnosť otvárania a vyklápania.