Okná PVC s profilom PVC GL SYSTEM je päťkomorový systém so šírkou 70 mm s vonkajším tesnením.
Profil GL SYSTEM je systémom navrhnutým za účelom uspokojenia požiadavok zákazníkov. Spojenie vysokého stupňa tepelnej a zvukovej izolácie Uw = 0,89 W/(m2K) a spoľahlivej funkčnosti okna PVC spôsobuje, že tento profil je synonymom modernej technológie a elegancie. Profil GL SYSTEM dovoľuje realizáciu (prevedenie) a správne fungovanie okien s rôznymi tvarmi. Okná PVC IGLO5 Classic so systémom GL SYSTEM dáva možnosť ponúknuť zákazníkom okná, ktoré spľňajú všetky funkčné požiadavky a pritom zabezpečujú najvyššiu kvalitu v oblasti estetiky.

Rez profilom

 1. Päťkomorová konštrukcia profilu a stavebná hĺbka 70 mm okna PVC zabezpečuje dokonalú termickú a akustickú ochranu.
 2.  Špecifický tvar a umiestenie tesnení EPDM v špeciálnych kanálikoch a žliabkoch zabezpečuje optimálnu izoláciu a dlhodobé používanie.
 3. Kovanie MACO MULTI MATIC KS, najmodernejšie na trhu, s dvoma bezpečnostnými čapmi proti vlámaniu i.S. (intelligente Sicherheit – inteligentné zabezpečenie)
  Ochranná vrstva Silber-Look a lineárne zahĺbenia na prevodovkách a skryté pánty v žliabku kovania sa vyznačujú dokonalou estetikou.
  Je možné navoliť si riešenie s rozmanitou triedou odolností proti vlámaniu RC 2N.
 4. Moderný dizajn zodpovedá najnovším trendom na trhu okien.
 5. Možnosť použitia širokej škály sklenených skladieb.
 6. Neviditeľné tesnenie pri skle.
 7. Veľká centrálna komora zabezpečuje vhodnú statiku.
 8. Plochý vnútorný povrch rámu uľahčuje správnu montáž okna PVC.

Výhody profilu

 • Päťkomrová konštrukcia profilov zaručuje vysoké parametre tepelnej izolácie a dokonalú stabilitu. Vďaka systému komôr vo vnútri profilu, tesneniam a termoizolačným sklám je možné značne obmedziť straty tepelnej energie a znížiť náklady na kúrenie.
 • Estetické a neviditeľné tesnenie pri skle.
 • Možnosť použitia širokej škály sklenených skladieb s rozmermi do 36 mm.
 • 13 mm dlhé presunutie osi kovacej drážky od hrany rámu umožňuje použitie širších rámových uzáverov a tým aj zvýšenie odolnosti proti vlámaniu.
 • Špecifický tvar a osadenie tesnenia EPDM v špeciálnych drážkach zaručuje optimálnu izoláciu a dlhoročné používanie.
 • Oceľové vystuženia v ráme a krídle spôsobujú väčšiu tuhosť, čo je veľmi dôležité pri veľkých konštrukciách.
 • Bohatá ponuka farieb dostupných v rozsahu 33 fólii Renolit.
 • Ideálne termoizolačné vlastnosti.

Farebné prevedenie

iglo5_classic_0000

Sklá

Každé okno IGLO5 je v štandardnom prevedení vybavené jednokomorovým dvojitým zasklením.

Štandardnú skladbu skiel tvoria sklá typu float s hrúbkou 4 mm, distančný rámček so šírkou 16 mm a sklá typu termofloat s mäkkou povrchovou vrstvou, s hrúbkou 4 mm. Priestor medzi sklami je vyplnený plynom, argónom, za účelom získania čo najnižšieho koeficientu prestupu tepla.

Štandardná skladba skiel má zväčšené termoizolačné vlastnosti s koeficientom prestupu tepla:
Ug = 1,0 W/(m2K) podľa výskumnej metódy PN-EN 674
Ug = 1,1 W/(m2K) podľa metódy výpočtu PN-EN 673

Navyše existuje plná možnosť si individuálne vybrať inú, vhodnú skladbu skiel, ktorá bude zabezpečovať dokonalejšiu ochranu proti vlámaniu, hluku či nadmernému slnečnému svitu. Firma ponúka možnosť zmeny sklenenej zostavy na sklá typu float, stopsol, reflektofloat, ornament, bezpečnostné a proti vlámaniu.

Kovanie

Okná IGLO sú vybavené najmodernejším kovaním na trhu ,MACO MULTI MATIC KS, ktoré zaručuje najvyšší stupeň bezpečia, vďaka osadeniu čapov na celom obvode okna, ktoré zabraňujú vlámanie a vďaka ideálnej stabilite vyplývajúcej z použitia najkvalitnejších materiálov. Použitie nového kovania zabezpečuje ochranu proti vlámaniu v kritickom bode okna aj vo výklopnej pozícii. Inovačné kovanie ovplyvňuje tiež lepšiu obsluhu okna, vďaka použitiu plynulej regulácii výšky zdvíhača krídla. Zdvíhač už nie je regulovaný zubmi, vďaka tomu už nie sú preskoky a cely systém funguje plynulo.

Kovanie MACO MUTLI MATIC KS je úplne nový rozmer ochrany v oknách!

Podľa druhu kovania môžeme rozdeliť okná na:
Okná s funkciou U (sklopné) – okná s kovaním, ktoré ponúka možnosť vyklápania okien, na požiadavku zákazníka umožňuje dodatočné vybavenie poistkou proti vypáčeniu okna.
Okná s funkciou R (otváravé) – okrem svojej štandardnej funkcie otvaránia uľahčujú aj úplne zatváranie a vďaka druhu zdvíhača zabezpečuje väčšie pohodlie používania. Kovanie v štandardnom prevedení má jeden bezpečnostný uzáver proti vypáčeniu a navyše má plnú reguláciu v troch rovinách, čím je umožnené správne nastavenie krídla. Nastavenie závesov umožňuje regulovať prítlačnú silu okenného krídla k rámu okna.
Okná s funkciou RU (Otváravo – výklopné) – Otváravo – výklopné majú najnovšie riešenie tzv. mikroventiláciu, ktorá pôsobí netesnosť okna o (od 10 do 13 mm) a vďaka tomu umožňuje rýchlejšiu výmenu vzduchu. Majú tiež zdvíhač krídla, ktorý uľahčuje plné uzatvorenie krídla. Kľučky okien sú zaistené proti nesprávnemu pootočeniu pri manipulácii a tým aj proti nesprávnemu odisteniu krídla z kovania. Tým ovplyvňuje komfort obsluhy okien. Sú aj vybavené jedným bezpečnostným uzáverom proti vypáčeniu vyklopeného okna. Nastavenie závesov umožňuje regulovať prítlačnú silu okenného krídla k rámu okna.