iglo_energyNové okno IGLO ENERGY je produktom, navrhnutým tak, aby poskytol zákazníkom spokojnosť z používania moderného výrobku, ktorý je výsledkom pokročilej technickej myšlienky a náročných požiadavok trhu. IGLO ENERGY je produktom s koeficientom prestupu tepla Uw = 0,6 W/(m2K)*. Je to absolútny rekord pre energeticky úsporné okná, potvrdzujúce vynikajúce izolačné vlastnosti. Okno má inovačný tesniaci systém, ktorý je zárukou vynikajúcich parametrov v oblasti energetickej účinnosti. Je prvým riešením na svete, , ktoré používa centrálne tesnenie zo speneného EPDM. IGLO ENERGY je investícia do nadštandardnej kvality a je najvyššim stupňom úspornosti. Je to okno, ktoré dovolí zadržiavať teplo v každom dome, nezávisle od atmosférických podmienok.
* pre okno s veľkosťou 1230mm x 1480mm (sklo Ug=0,3 W/(m2K) s rámom Swisspacerso spevnením sklenenými vláknami.

Rez profilom

 1. przekroj_iglo_energy7-komorová konštrukcia profilov triedy A so stavebnou hĺbkou 80 mm a 96 mm krídlom s vonkajším zaoblením
 2. Systém je vybavený centrálnym tesnením vyrobeným z penovej EPDM. Jeden z najnižších koeficientov prestupu tepla Uw = 0,6 W/(m2K)*
 3. Kovanie najmodernejšie na trhu. MACO MULTI MATIC KS s dvomi bezpečnostnými čapmi proti vlámaniu i.S. (intelligente Sicherheit – inteligentné zabezpečenie).
  Dokonalou estetikou sa vyznačuje ochranná vrstva Silber-Look rovnako ako aj lineárne zahĺbenia na prevodovkách a skryté pánty v kovacej drážke.
  Je možné navoliť si riešenie s vybratou triedou odolností proti vlámaniu RC 2N.
 4. V ponuke sú k dispozícii jeden, dva alebo tri komory zasklenia s maximálnou šírkou 48 skla 48mm, Ug=0,5 W/(m2K).
  Možnosť voliteľného použitia skiel novej generácie s nízkoemisnou vrstvou vyplnených kryptónom s koeficientom prestupu tepla dokonca Ug=0,3 W/(m2K).
  Štandardné dvojkomorové sklo vyrobené z tabúl skla 4mm (4/18/4/18/4) s koeficientom prestupu tepla Ug=0,5 W/(m2K).
  Zväčšená komora zasklenia (21 mm) znižuje lineárny koeficient.
  V štandarde oceľový rám. Možnosť voliteľného použitia rámu Swisspacer, ktorý znižuje straty tepla.
 5. Veľká centrálna komora zabezpečuje vhodné statické vlastnosti. Možnosť použitia dvoch druhov vystuženia: oceľového a zo sklenených vlákien.

*pre okno s veľkosťou 1230mm x 1480mm (sklo Ug=0,3 W/(m2K) s rámom Swisspacer, so spevnením sklenenými vláknami. Podľa výskumu inštitútu CSI v Česku.

Výhody profilu

 • Nadčasový dizajn, dokonalá estetika, najkvalitnejšia funkčnosť a predovšetkým inovačné riešenia v oblasti úspor energie – vďaka tomu všetkému okno IGLO ENERGY vyznačuje svetové trendy na stolárskom trhu.
 • IGLO ENERGY je 7-komorový systém profilov s hĺbkou 82 mm a so zaobleným zvonku tvarom, ktorý mu dodáva elegantný a sofistikovaný dizajn.
 • Okno sa vyznačuje ideálnymi parametrami ohľadom tepelnej izolácie a je skvelým riešením pre pasívne a energeticky účinné budovy. Koeficient —–prenosu tepla pre okná predstavuje (príslušne):
  -vystužené sklenenými vláknami Uw= 0,6 W/(m2K)*
  -vystužené oceľou Uw= 0,79 W/(m2K)*
  -koeficient prenosu tepla rámu Uf= 0,9 W/(m2K)
 • Oceľové vystuženie alebo vystuženie zo sklenených vlákien v ráme a krídle zabezpečujú statické vlastnosti okna a jeho odolnosť proti deformáciám.
 • Vynikajúci koeficient tepelnej a akustickej izolácie Rw= 37 – 46 dB
 • Inovatívnost a unikátne vlastnosti vďaka moderným spôsobom tesnenia. IGLO ENERGY je vybavené tromi tesneniami. Okrem tesnenia EPDM zvonku a zvnútra profilu bolo použité aj dodatočné centrálne tesnenie zo speneného EPDM, ktoré zabezpečuje nižší koeficient prenosu tepla a vynikajúce parametre vodotesnosti a priedušnosti. Na nové tesnenie, dostupné výlučne v ponuke DRUTEX sa vzťahuje patentová prihláška a je to prvé takéto riešenie na svete.
 • Ľahké skladby skiel s vynikajúcim prenosom tepla umožňujú prevedenie rozmanitých okenných kompozícií.
 • Kovanie MACO MULTI MATIC KS, najmodernejšie na trhu, s dvomi bezpečnostnými čapmi proti vlámaniu i.S. (intelligente Sicherheit – inteligentné zabezpečenie) zaručuje najvyšší stupeň bezpečia a je dokonalou ochranou proti vlámaniu.
 • Bohatá ponuka farieb dostupných v rozsahu 33 fólii Renolit.
 • Elegantné hliníkové kľučky s jemnými krivkami výborne zdôrazňujú moderný dizajn profilu.
 • Krása a estetika. Spojenie pokročilých, úsporných a funkčných riešení s výnimočnou eleganciou a estetikou. Produkt je určený pre náročných zákazníkov, ktorí hľadajú NAJLEPŠIE OKNÁ.

drutex-sa-iglo-energy-okna-pvc-pcv-pcw przekroj_iglo_energy

Sklá

 • Každé okno IGLO ENERGY je vybavené štandardným dvojkomorovým zasklením.
 • Štandardnú skladbu skiel tvoria dve sklá termofloat (mäkká vrstva) s hrúbkou 4 mm, oceľové distančné rámčeky so šírkou 18 mm a sklá float s hrúbkou 4 mm. Priestor medzi sklami je vyplnený plynom, argónom, za účelom získania čo najnižšieho koeficientu prestupu tepla. V ponuke sú k dispozícii jedna, dve alebo tri komory zasklenia s maximálnou šírkou 48 skla 48mm, Ug=0,5W/ W/(m2K).
 • Je možné použiť sklenené zostavy novej generácie vybavené sklom s nízkoemisnou vrstvou a tepelnou vodivosťou Ug=0,3 W/(m2K).
 • Navyše ponúkame aj možnosť individuálneho výberu vhodnej sklenenej zostavy, v závislosti od potrieb zákazníka a jeho preferencii ohľadne zvukotesnosti, intenzity slnečného svitu či ochrany proti vlámaniu. Firma ponúka možnosť zmeny sklenenej zostavy na sklá typu float, antisol, reflektofloat, ornament, bezpečné a proti vlámaniu.

Kovanie

MACO MULTI MATIC KS s dvomi čapmi na celom obvode okna zabezpečuje vyššiu odolnosť voči vlámaniu a zároveň umožňuje väčší rozsah regulácie prítlaku okenného krídla a dosiahnutie dostatočného utesnenia okna. Dokonalou estetikou sa vyznačujú ochranná vrstva Silber-Look a lineárne zahĺbenia na prevodovkách a skryté pánty v kovacej drážke.
Je možné navoliť si riešenie s triedou odolností proti vlámaniu RC 2N.

Plynulá obsluha a používanie okna vyplýva z plynulej regulácie výšky zdvihu krídla. Zdvíhač už nie je regulovaný zubmi, a vďaka tomu už nie sú preskoky a cely systém funguje plynulo. Štandardné kovanie je vybavené aj poistkou proti chybnému otočeniu kľučky a systémom, ktorý zdvíha krídlo do správnej pozície bez požiadavky veľkej sily, a tým napomáha ľahšiemu uzatváraniu aj ťažkých krídiel.

Podľa druhu kovania môžeme rozdeliť okná na:
Okná s funkciou U (sklopné) – okná s kovaním, ktoré ponúka možnosť vyklápania okien, na požiadavku zákazníka umožňuje dodatočné doplnenie poistky proti vypáčeniu okna.
Okná s funkciou R (otváravé) – okrem svojej štandardnej funkcie otvaránia uľahčujú aj úplne zatváranie a vďaka druhu zdvíhača zabezpečujú väčšie pohodlie používania. Kovanie v štandardnom prevedení má dva bezpečnostné uzávery proti vypáčeniu a navyše plnú reguláciu v troch rovinách, čím je umožnené správne nastavenie krídla. Nastavenie závesov umožňuje regulovať prítlačnú silu okenného krídla k rámu okna.
Okná s funkciou RU (Otváravo – výklopné) – Otváravo – výklopné majú najnovšie riešenie, tzv. mikroventiláciu, ktorá pôsobí netesnosť okna o (od 10 do 13 mm) a vďaka tomu umožňuje rýchlejšiu výmenu vzduchu. Majú tiež zdvíhač, ktorý uľahčuje plné uzatvorenie krídla. Kľučky okien sú zaistené proti nesprávnemu pootočeniu pri manipulácii a tým aj proti nesprávnemu odisteniu krídla z kovania. Tým ovplyvňujú komfort obsluhy okien.