Moderný systém vlastnej výroby Iglo Light vyniká moderným dizajnom, veľkou presklenou plochou a skvelými parametrami v oblasti energetickej účinnosti, vodotesnosti, odolnosti proti vetru a prievzdušnosti. Konštrukcia systému z päťkomorových PVC profilov vlastnej výroby triedy A, vyrobené výhradne z prvotného materiálu sú charakteristické zaoblenými tvarmi a harmonickým vzhľadom. Elegantný dizajn Iglo Light zvýrazňuje stredová hliníková kľučka umiestnená na užšom stĺpiku ako zvyčajne, so šírkou necelých 112 mm. Vďaka takémuto riešeniu je možné získať väčšiu presklenú plochu v porovnaní so štandardnými okennými systémami, čo zaručuje väčšie množstvo denného svetla v miestnosti. Inovatívnou funkciou nového výrobku je spôsob osadenia a konštrukcie oceľovej výstuže, ktorá má vplyv na trvácnosť a stabilitu okna. Aj keď je krídlo o 8 mm nižšie ako bežné krídlo Iglo 5, komora výstuže sa zmenšila len o necelé 3 mm. Okno je dostupné v 33 farbách fólií Renolit, čo Vám umožní ľubovoľné aranžácie interiéru a môžete ho prispôsobiť aj k vzhľadu vonkajšej fasády.

Rez profilom

 1. 5-komorový profil rámu a krídla vlastnej výroby je vyrobený výhradne z prvotného materiálu z triedy A a konštrukčnou hĺbkou rámu a krídla 70 mm s o 32% užším pohyblivým stĺpikom so symetricky umiestnenou hliníkovou kľučkou
 2. Hrúbka skla do 36 mm
  V štandardnom prevedení jednokomorové zasklenie s koeficientom prestupu tepla Ug=1,0 W/(m2K) podľa PN-EN674.
 3. V štandarde pozinkovaný oceľový rám, voliteľný rámik swisspacer ultimate dostupný v rôznych farebných prevedeniach.
 4. MACO MULTI MATIC KS s dvomi čapmi proti vypáčeniu s štandardnom prevedení s povrchovou úpravou Silber-Look a lineárne priehlbiny na rázvorách; špeciálne navrhnutá prevodovka kľučky Maco; okno je vybavené blokádou proti nesprávnej polohe kľučky a zdvíhač krídla; mikroventilácia v kovaní;* možnosť použitia skrytých pántov v kovaní;
 5. Okno je vybavené dvojitým systémom tesnenia: vonkajšie, vnútorné z EPDM dostupné vo farbách: čierna, sivá a grafitová.
 6. Veľká komora výstuže v porovnaní s podobnými systémami na trhu – oceľová výstuž s rozmermi 35mm x 24mm x 2 mm. Štandardná výstuž rámu a krídla – oceľová v tvare „c-profilu.“ Možnosť použitia plnej výstuže v ráme. v prípade plnej výstuže sú čapy proti vypáčeniu priskrutkované k oceli.

Výhody profilu

 • Elegantný dizajn zvýraznený štíhlymi, úzkymi a zaoblenýmí líniami profilu Drutex vlastnej výroby a hliníková kľučka umiestnená netradične na užšom pohyblivom stĺpiku
 • Veľké množstvo denného svetla vďaka úžším profilom a väčšej presklenej ploche v porovnaní so štandardnými systémami
 • Široká paleta 33 farieb dyhovanie, ktoré umožňuje ľubovoľnú aranžáciu interiéru
 • Vysoká úroveň bezpečnosti vďaka vysokej kvalite päťkomorových profilov z triedy A, vyrobené výhradne z prvotného materiálu.
 • Trvácnosť a stabilita okna vďaka veľkej komore oceľovej výstuže vlastnej výroby a modernému kovaniu s dvami čapmi proti vypáčeniu.
 • Vysoká funkčnosť vďaka modernému kovaniu a tzv. prevodovke kľučky, ktorá umožňuje jej nastevenie do strednej polohy na mieste zavretia krídiel – pohyblivý rám.
 • Skvelá energetická účinnosť vďaka optimálnej konštrukcii profilu a tesneniu z EPDM a tepelným oceľovým pozinkovaným rámikom alebo voliteľným inovačným rámikom Swisspacer Ultimate, ktorý zaručuje úsporu energie až o 12% * a vďaka nízkoemisnému zaskleniu.

Farebné prevedenie