Systém vonkajších hliníkových roliet

roleta_aluSystém hliníkových vonkajších roliet je špeciálne vytvorený pre zabezpečenie ochrany a bezpečnosti našich zákazníkov. V každom systéme je roleta navinutá do hliníkového púzdra, ktoré je namontované na stene alebo na ráme okna. Skrinka je v takomto prípade dekoračným predmetom, ktorý je esteticky zladený so vzhľadom budovy. V adaptačnom systéme ponúkame tri druhy skriniek: SK 45 (roleta 45 stupňov), polkruhové SP (podomietková roleta) a okrúhle SKO (roleta typu ovál).

Chceme uspokojovať neustále rastúci rad požiadaviek našich zákazníkov v oblasti architektonických, moderných a funkčných riešení. Preto naša firma ponúka osvedčený a technicky spoľahlivý systém roliet. Konštrukcia rolety je spojená s elegantnou , modernou skrinkou a hliníkovými vodiacimi lištami.
Plášť rolety tvoria hliníkové profily vyplnené polyuretánovou penou, čo zabezpečuje ešte lepšiu tepelnú izoláciu. Okenné rolety je možné montovať na už namontované okná alebo ešte počas stavby domu. V druhom prípade sa umiestňuje špeciálne zateplená skrinka do nadpražia okenného otvoru.

Hliníkové rolety, podobne ako rolety z PVC, majú niekoľko spôsobov ovládania otvárania a zatvárania, teda: ručne, pomocou pásu alebo kľukového mechamizmu, či ovládania diaľkovým ovládačom alebo tlačidlom.

Typy roliet

roleta_sk-45Roleta 45°(SK 45) – dostupná v rozmeroch: 137, 165 a 180mm. Vyznačuje sa charakteristickým zrezaním skrinky  a to tak, že nemá pravý uhol.  Dostupná  je vo vybraných farbách z palety RAL.

roleta_spPodomietková roleta (SP) – s hliníkovou, hranatou skrinkou, rozmery skrinky: 137, 165 alebo 180mm. Vďaka uzávierke na spodku skrinky môže byť roleta namontovaná niekoľkými spôsobmi. Okrem štandardného riešenia existuje možnosť pripevniť ju  na čelo skrinky. Farebné prevedenie – vybrané farby palety RAL .

roleta_skoOválna roleta (SKO) – zaoblený tvar dokonale ladí s jemnými prvkamistavby a hliníkové brnenie je farebne zladené so  skrinkou podľa vybraných odtieňov z palety RAL. Dostupné rozmery: 142×147; 170×175; 185x190mm.

Výhody

  • Dokonalé zabezpečenie proti slnku, vetru, dažďu, snehu a ostatným atmosférickým javom.
  • Zabezpečujú veľmi dobrú tepelnú izoláciu budovy, ktorá v letnom období zabezpečuje proti nadmernému slnečnému svitu v miestnosti a v zimnom období prispeje k výrazným úsporám tepelnej energie.
  • Zväčšujú akustickú izoláciu a výrazne zmenšujú hladinu hluku v miestnostiach.
  • Jednoduchý prístup do vnútra rolety umožňuje zachovanie čistoty a jednoduchú údržbu – revízna klapka v prevedení zo spodu zabezpečuje pohodlie užívania.

Farebné prevedenie lamelov:

kolory_lameli_rolet01 strieborný

02 biely

03 sivý

05 béžový

08 tmavý hnedý

09 hnedý

23 antracit

24 zlatý dub

28 orech

* Uvedené farby a povrch sa môžu líšiť od skutočných.