db_naturalnyOkná PVC s profilom GL SYSTEM je päťkomorový systém so stavebnou hĺbkou 70mm a s vonkajším tesnením.

Teplý profil GL SYSTEM je systémom navrhnutým pre zákazníkov, ktorí oceňujú estetiku a modernosť. Päťkomorová stavba profilov so zodpovedajúcim tesnením skiel a rámov zaručuje stabilitu a výbornú tepelnú izoláciu Uw = 0,95 W/(m2K). Okná PVC IGLO 5, vyrobené zo systému GL-SYSTEM sú ponúkané v rôznych tvaroch a zaoblené línie profilov zodpovedajú na požiadavky najnovších trendov v oblasti výroby plastových okien. GL SYSTEM dáva možnosť ponúknuť zákazníkom okná, ktoré spľňajú všetky funkčné požiadavky a pritom poskytujú najvyššiu kvalitu v oblasti estetiky. Systém je dostupný v polovične dyhovanej verzii s hĺbkou rámu 70 mm a krídla 80 mm.

Rez profilom

 1. przek_iglo_2Päťkomorová konštrukcia profilu a stavebná hĺbka 70 mm okna PVC zabezpečujúdokonalú termickú a akustickú ochranu.
 2. Špecifický tvar a umiestenie tesnení EPDM v špeciálnych drážkach zabezpečujú optimálnu izoláciu a dlhodobé používanie.
 3. Kovanie MACO MULTI MATIC KS,najmodernejšie na trhu, s dvomi bezpečnostnými čapmi proti vlámaniu i.S. (intelligente Sicherheit – inteligentné zabezpečenie.
  Ochranná vrstva Silber-Look a lineárne zahĺbenia na prevodovkách a skryté pánty v kovacej drážke sa vyznačujú dokonalou estetikou.
  Zároveň je možné navoliť si riešenie s rôznymi triedami odolností proti vlámaniu RC 2N.
 4. Moderný dizajn zodpovedá najnovším trendom na trhu okien.
 5. Možnosť použitia širokej škály sklenených skladieb.
 6. Neviditeľné tesnenie pri skle.
 7. Veľká centrálna komora zabezpečuje vhodnú statiku.
 8. Ploská vnútorná plocha uľahčuje správnu montáž okien PVC.

Výhody profilu

 • Elegantný dizajn vďaka zaobleným profilom GL System.
 • Päťkomrová konštrukcia profilov zaručuje vysoké parametre tepelnej izolácie a dokonalú stabilitu. Vďaka položeniu vnútorných komôr, tesnenia a izotermickým skilám zabezpečujú zníženie únikov tepla a úspornosť kúrenia.
 • Estetické skryté podsklenné tesnenie.
 • Možnosť použitia širokej škály izolačných skiel až do hrúbky 35mm.
 • Presunutie osi kovacej drážky 13mm od hrany rámu zabezpečuje optimálnu ochranu proti vlámaniu.
 • Špecifický tvar a umiestenie tesnení EPDM v špeciálnych drážkach zabezpečuje optimálnu izoláciu a dlhodobé používanie.
 • Oceľové vystuženia v ráme a krídle spôsobujú väčšiu tuhosť, čo je veľmi dôležité pri veľkých konštrukciách.
 • Bohatá ponuka farieb dostupných v rozsahu 33 fólii Renolit.
 • Ideálne termoizolačné vlastnosti.

Farebné prevedenie

drutex-sa-iglo5-okna-pvc-pcv-pcw iglo5_okno_0000

Sklá

Každé okno IGLO5 je v štandardnom prevedení vybavené jednokomorovým dvojitým zasklením.
Štandardné zasklenie tvoria sklá typu float s hrúbkou 4 mm, distančný rámček so šírkou 16 mm a sklá typu termofloat s mäkkou povrchovou vrstvou, s hrúbkou 4 mm. Priestor medzi sklami je vyplnený plynom, argónom, za účelom získania čo najnižšieho koeficientu prestupu tepla.

Štandardná skladba skiel má zväčšené termoizolačné vlastnosti s koeficientom prestupu tepla:
Ug = 1,0 W/(m2K) podľa výskumnej metódy PN-EN 674
Ug = 1,1 W/(m2K) podľa metódy výpočtu PN-EN 673

Navyše existuje plná možnosť si individuálne navoliť inú, vhodnú skladbu skiel, ktorá bude zabezpečovať dokonalejšiu ochranu proti vlámaní, hluku či nadmernému slnečnému svitu. Firma ponúka možnosť zmeny sklenenej zostavy na sklá typu float, stopsol, reflektofloat, ornament, bezpečnostné a proti vlámaniu.

Kovanie

Okná IGLO sú vybavené najmodernejším kovaním na trhu, MACO MULTI MATIC KS, ktoré zaručuje najvyšší stupeň bezpečia, vďaka osadeniu čapov na celom obvode okna, ktoré zabraňujú vlámaniu vďaka ideálnej stabilite vyplývajúcej z použitia najkvalitnejších materiálov.

Použitie nového kovania zabezpečuje ochranu proti vlámaniu v kritickom bode okna aj vo výklopnej pozícii. Inovačné kovanie ovplyvňuje tiež lepšiu obsluhu okna, vďaka použitiu plynulej regulácie výšky zdvíhača krídla. Zdvíhač už nie je regulovaný zubmi, a vďaka tomu už nie sú preskoky, ale cely systém funguje plynule.

Kovanie MACO MUTLI MATIC KS je úplne nový rozmer ochrany v oknách!

Podľa druhu kovania môžeme rozdeliť okná na:
Okná s funkciou U (sklopné) – okná s kovaním, ktoré ponúka možnosť vyklápania okien, na požiadavku zákazníka umožňuje dodatočné doplnenie poistkou proti vypáčeniu okna.
Okná s funkciou R (otváravé) – okrem svojej štandardnej funkcie otvárania uľahčujú aj úplne zatváranie a vďaka druhu zdvíhača zabezpečujú väčšie pohodlie používania. Kovanie v štandardnom prevedení má jeden bezpečnostný uzáver proti vypáčeniu a navyše má plnú reguláciu v troch rovinách, čím je umožnené správne nastavenie krídla. Nastavenie závesov umožňuje regulovať prítlačnú silu okenného krídla k rámu okna.
Okná s funkciou RU (Otváravo – výklopné) – Otváravo – výklopné majú najnovšie riešenie, tzv. mikroventiláciu, ktorá spôsobuje netesnosť okna (o od 10 do 13 mm) a vďaka tomu umožňuje rýchlejšiu výmenu vzduchu. Majú tiež zdvíhač krídla, ktorý uľahčuje plné uzatvorenie krídla. Kľučky okien sú zaistené proti nesprávnemu pootočeniu spôsobenému pri manipulácii a tým aj proti nesprávnemu odisteniu krídla z kovania. Tým ovplyvňujú komfort obsluhy okien. Sú aj vybavené jedným bezpečnostným uzáverom proti vypáčeniu vyklopeného okna. Nastavenie závesov umožňuje regulovať prítlačnú silu okenného krídla k rámu okna.